Залучення грантів та міжнародної технічної допомоги для України Дивись детальніше! Молодіжний ресурсний центр України Дивись детальніше! Шлях до ВОЛІ Русі - України - звільни розум! Дивись детальніше!


» » Вчені вважають, що це врятує ...

Вчені вважають, що це врятує ...

2. Не користуватися магазинними пакетами.
У Британії щорічно використовують близько 8 мільярдів пластикових пакетів. Це понад 130 пластикових сумок на людину на рік. Багатьох вони дратують і тільки набивають шафи під раковиною. Можна використовувати пакунки повторно або, ще краще, обзавестися одним для повторного використання, дешевим і міцним.

3. Слідкувати за використанням води.

На середню ванну йде 80 літрів води - удвічі більше, ніж на середній душ. Якщо людина звичайно чистить зуби три хвилини, на цей час можна закрити кран, і він заощадить майже 19 літрів води. До речі, це більше, ніж деякі жителі Кенії використовують за день. У Британії також можна поставити так званий "бегемот" - просте пластикове пристрій, який знаходиться в бачку туалету і зменшує кількість спускається води. Між іншим, на спуск води в туалеті припадає приблизно третина побутового споживання води.

4. Встановити конденсаційний котел для нагрівання води та опалення будинку.
У результаті рахунки за електрику зменшаться як мінімум на чверть. Якщо всі британці, які мають газову систему опалення, встановлять котли, емісія вуглекислого газу зменшиться на 17,5 мільйонів тонн. На рахунках буде зекономлено 1,3 мільярда фунтів на рік, тобто майже три мільярди доларів. Цієї енергії буде достатньо, щоб цілий рік постачати 4 мільйони будинків. Втім, новий котел - це досить солідна трата - кілька тисяч доларів.

5. Користуватися енергозберігаючими лампочками.
Це не обов'язково лампочки у формі петлі, що дають огидний жовте світло, уточнює The Daily Telegraph. Тепер вони бувають різних форм і розмірів і звичайно служать як мінімум в 10 разів довше, ніж звичайні лампочки, споживаючи в п'ять разів менше енергії. У деяких країнах ця проблема вирішується на державному рівні.

6. Не наливати зайву воду в чайник.
Якщо всього 15 родин наливали би стільки води, скільки їм потрібно, викиди вуглекислого газу зменшилися б на тонну на рік.

7. Повернути термостат і знизити температуру в будинку на градус.
Це зменшить рахунки за опалення на одну десяту і знизить емісію парникового газу на 240 кілограмів на рік. Втім, рада також підходить тільки для тих країн, де система ЖКГ це дозволяє.

8. Купувати органічні продукти.
Виробництво органічних продуктів харчування завдає екології меншої шкоди, ніж звичайне сільське господарство. Половина овочів і 95% фруктів, з'їдаються в Британії, приходять з-за кордону, а кожна трапеза проробляє шлях у півтори тисячі кілометрів, перш ніж потрапити на тарілку.

9. Вимикати комп'ютер.
Прибрати скрінсейвер або замінити його на простий "чорний екран" і дати машині команду переходити на режим енергозбереження після 10 хвилин бездіяльності. Комп'ютер, надісланий включеним на ніч, споживає енергію, достатню для друку 800 сторінок A4 на лазерному принтері. У сумі це складає 2,6 тис. кВт / год електроенергії на рік та 1,9 тонн вуглекислого газу без будь-якої користі.

10. Заощаджувати папір.
Кожен офісний працівник в Британії в середньому використовує 50 аркушів паперу на день. Якщо використовувати обидві сторони листа, це зменшить емісію на 2,5 кг на кожен використаний кілограм паперу.

11. Не купувати "потні" тканини, такі як нейлон і поліестер.
Їх роблять з нафтохімічних продуктів, використовуючи в процесі величезні кількості енергії, води і синтетичних масел. Закис азоту, що виділяється при виробництві нейлону, як парникового газу в 310 разів сильніше вуглекислого газу. При найменшій можливості слід вибирати натуральні тканини.

12. Користуватися білизняною мотузкою.
Сушильні машини споживають більше енергії, ніж будь-який інший побутовий прилад, вдаватися до них краще тільки в крайньому випадку. Якщо скоротити користування сушильної машиною на одну завантаження в тиждень, можна зменшити емісію вуглекислого газу на 91 кг на рік.

13. Прати при більш низькій температурі.

У Японії, Європі і навіть США білизну зазвичай перуть при температурі нижче 30 градусів. Прання при більш низькій температурі, особливо з урахуванням того, що середня британська сім'я робить 247 завантажень на рік, це легкий спосіб заощадити велику кількість енергії. Якщо б це зробили все, в Англії було б достатньо вільної енергії для електрифікації півмільйона будинків.

14. Перейти на "зелений енергетичний тариф".
Постачання будинку електроенергією, виробленої з відновлювальних джерел, скоротить побутову емісію вуглекислого газу на третину, а у Великобританії робиться це одним телефонним дзвінком.

15. Використовувати речі повторно.
Це може здатися очевидним, але використовувати повторно можна не тільки папір та пластикові пляшки - близько 80% наших відходів можуть ще стати в нагоді.
За матеріалами: http://www.wasteconnect.co.uk/

УНФІР прес

Коментарі до статті:

Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під власним логіном.
Інформація
"Гості" не можуть коментувати дану новину.

Створити акаунт

Приєднуйтесь

Вконтакті Facebook Twitter Politiko Однокласники RSS 2.0 Форум Youtube

Наші банери

Український Незалежний Фонд Інноваційного Розвитку
Отримати код банеру

Реклама

Опитування

Хто змінить країну, хто здатний на інновації?

Влада
Бізнес
Вчені
Еліта
Молодь
Особистості
Пенсіонери
Ніхто і ніколи

Допомога УНФІРу

Допомога Українському Незалежному Фонду Інноваційного Розвитку
Зробіть свій внесок у спільну справу розвитку України! Кожен внесок є важливим!