Залучення грантів та міжнародної технічної допомоги для України Дивись детальніше! Молодіжний ресурсний центр України Дивись детальніше! Шлях до ВОЛІ Русі - України - звільни розум! Дивись детальніше!


» » Японські учені запропонували зберігати інформацію в ДНК бактерій

Японські учені запропонували зберігати інформацію в ДНК бактерій

На сьогодні переважна більшість даних зберігаються на оптичних носіях, жорстких дисках, мікросхемах, або на звичайному папері. Проте учені з Японії запропонували новий варіант збереження даних, коли як “носії” інформації виступають бактерії, точніше їх ДНК.

Чотири певні послідовності ДНК, що представляє генетичний код, за словами фахівців, дуже нагадують комп’ютерні біти і за допомогою їх можна зберігати дані. Послідовність ланцюжків ДНК і буде даними. Як однієї з основних переваг нового методу збереження інформації учені називають довговічність – в теорії, дані збережені такі способом, можуть зберігатися сотні мільйонів років, а також дешевизна, оскільки початковий матеріал, тобто бактерії доступні у величезних кількостях і безкоштовно.

На сьогодні група учених з Університета Кейо під керівництвом професора Масару Томіти, успішно використовує послідовності ДНК бактерій для збереження нескладних послідовностей даних, наприклад математичних формул. Разом з тим, професор Томіта відзначає, що генні мутації бактерій здатні зруйнувати інформацію, тому зараз фахівці працюють над проблемою збереження послідовностей

Коментарі до статті:

Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під власним логіном.
Інформація
"Гості" не можуть коментувати дану новину.

Створити акаунт

Приєднуйтесь

Вконтакті Facebook Twitter Politiko Однокласники RSS 2.0 Форум Youtube

Наші банери

Український Незалежний Фонд Інноваційного Розвитку
Отримати код банеру

Реклама

Опитування

Хто змінить країну, хто здатний на інновації?

Влада
Бізнес
Вчені
Еліта
Молодь
Особистості
Пенсіонери
Ніхто і ніколи

Допомога УНФІРу

Допомога Українському Незалежному Фонду Інноваційного Розвитку
Зробіть свій внесок у спільну справу розвитку України! Кожен внесок є важливим!