На сьогодні переважна більшість даних зберігаються на оптичних носіях, жорстких дисках, мікросхемах, або на звичайному папері. Проте учені з Японії запропонували новий варіант збереження даних, коли як “носії” інформації виступають бактерії, точніше їх ДНК.
Чотири певні послідовності ДНК, що представляє генетичний код, за словами фахівців, дуже нагадують комп’ютерні біти і за допомогою їх можна зберігати дані. Послідовність ланцюжків ДНК і буде даними. Як однієї з основних переваг нового методу збереження інформації учені називають довговічність – в теорії, дані збережені такі способом, можуть зберігатися сотні мільйонів років, а також дешевизна, оскільки початковий матеріал, тобто бактерії доступні у величезних кількостях і безкоштовно.
На сьогодні група учених з Університета Кейо під керівництвом професора Масару Томіти, успішно використовує послідовності ДНК бактерій для збереження нескладних послідовностей даних, наприклад математичних формул. Разом з тим, професор Томіта відзначає, що генні мутації бактерій здатні зруйнувати інформацію, тому зараз фахівці працюють над проблемою збереження послідовностей