Дослідники з Массачусетського технологічного інституту (MIT) створили ефективну систему бездротової передачі енергії. Відстань від джерела енергії до приймача може досягати двох метрів, а потужності вистачає для лампи 60-ват.
Ідея бездротової передачі електроенергії не нова. Але всі розробки в цій області засновані на електромагнітному випромінюванні і не набули широкого поширення із-за низької ефективності унаслідок розсіювання більшої частини енергії в навколишній простір замість направленої передачі.
Професорові фізики MIT Маріну Солячичу вдалося вирішити проблему розсіювання електроенергії. Новий метод названий “WiTricity” і заснований на принципі магнітного резонансу. Солячич стверджує, що для ефективної передачі енергії на відстані необхідно примусити передавач і приймач резонувати з однаковою частотою. Дослідники з MIT реалізували ідею Солячича в системі з двох мідних котушок, одна з яких підключена до джерела електроенергії, а друга знаходиться в електромагнітному полі першої. Система ефективна на 40-45% – саме стільки електроенергії гарантовано отримує приймач.
Солячич заявив, що цю технологію можна легко виконувати і безпечною для людини і домашніх тварин. Випробування також показали, що бездротова передача електроенергії не впливає на працездатність кредитних карт, мобільних телефонів і інших електронних пристроїв, чутливих до електромагнітного поля.
Проте, у розробників є, до чого прагнути. Адже велика частина енергії розсівається, не доходячи до споживача. Група з MIT планує в найближчому майбутньому “підключити” за допомогою своєї системи що-небудь більше за лампочку, наприклад ноутбук або автоматичний пилосос.