Залучення грантів та міжнародної технічної допомоги для України Дивись детальніше! Молодіжний ресурсний центр України Дивись детальніше! Шлях до ВОЛІ Русі - України - звільни розум! Дивись детальніше!


» » Американці створили систему бездротової передачі електроенергії

Американці створили систему бездротової передачі електроенергії

Дослідники з Массачусетського технологічного інституту (MIT) створили ефективну систему бездротової передачі енергії. Відстань від джерела енергії до приймача може досягати двох метрів, а потужності вистачає для лампи 60-ват.

Ідея бездротової передачі електроенергії не нова. Але всі розробки в цій області засновані на електромагнітному випромінюванні і не набули широкого поширення із-за низької ефективності унаслідок розсіювання більшої частини енергії в навколишній простір замість направленої передачі.

Професорові фізики MIT Маріну Солячичу вдалося вирішити проблему розсіювання електроенергії. Новий метод названий “WiTricity” і заснований на принципі магнітного резонансу. Солячич стверджує, що для ефективної передачі енергії на відстані необхідно примусити передавач і приймач резонувати з однаковою частотою. Дослідники з MIT реалізували ідею Солячича в системі з двох мідних котушок, одна з яких підключена до джерела електроенергії, а друга знаходиться в електромагнітному полі першої. Система ефективна на 40-45% – саме стільки електроенергії гарантовано отримує приймач.

Солячич заявив, що цю технологію можна легко виконувати і безпечною для людини і домашніх тварин. Випробування також показали, що бездротова передача електроенергії не впливає на працездатність кредитних карт, мобільних телефонів і інших електронних пристроїв, чутливих до електромагнітного поля.

Проте, у розробників є, до чого прагнути. Адже велика частина енергії розсівається, не доходячи до споживача. Група з MIT планує в найближчому майбутньому “підключити” за допомогою своєї системи що-небудь більше за лампочку, наприклад ноутбук або автоматичний пилосос.

Коментарі до статті:

Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під власним логіном.
Інформація
"Гості" не можуть коментувати дану новину.

Створити акаунт

Приєднуйтесь

Вконтакті Facebook Twitter Politiko Однокласники RSS 2.0 Форум Youtube

Наші банери

Український Незалежний Фонд Інноваційного Розвитку
Отримати код банеру

Реклама

Опитування

Хто змінить країну, хто здатний на інновації?

Влада
Бізнес
Вчені
Еліта
Молодь
Особистості
Пенсіонери
Ніхто і ніколи

Допомога УНФІРу

Допомога Українському Незалежному Фонду Інноваційного Розвитку
Зробіть свій внесок у спільну справу розвитку України! Кожен внесок є важливим!