Залучення грантів та міжнародної технічної допомоги для України Дивись детальніше! Молодіжний ресурсний центр України Дивись детальніше! Шлях до ВОЛІ Русі - України - звільни розум! Дивись детальніше!


» » 25 кращих технологічних інновацій у світі

25 кращих технологічних інновацій у світі

Життя у "Бездротовому світі" революціонізувало сучасне життя більш ніж що-небудь інше, згідно переліку CNN.

У 1980 році не було мобільних телефонів, люди черпали інформацію з книг, а коли їм хотілося купити останні музичні записи, йшли в магазин грамплатівок. Сьогодні ми можемо одержати все це, не виходячи із дому, за допомогою Інтернет.

"Довгий час люди вважали, що для того, щоб одержати інформацію, потрібно кудись йти – в книжковий магазин або бібліотеку, або йти до шамана, – говорить Скотт Шамп\ Scott Shamp, директор інституту по вивченню нових технологій New Media Institute в університеті американського штату Джорджія\Georgia. – Але зараз, з розвитком нових мобільних і бездротових технологій, інформація стає вашим супутником".

У епоху інформаційних технологій швидкий доступ до інформації є головною умовою розвитку. У ряді галузей технологічні інновації зробили справжній переворот.

Інтернет дозволив досвідченим в новинках технологій меломанам вплинути на музичну індустрію і викликати зміни в музичному бізнесі.

Текстові повідомлення, що передаються по мобільних телефонах, ввели в широкий ужиток письмове спілкування.

Наявність комп'ютеру в будинку майже кожного американця стало ключовим чинником для розвитку нових технологій (комп'ютер зайняв п'яту строчку в списку кращих технологічних інновацій).

Але мати домашнього комп'ютера ще недостатньо. Ми хочемо використовувати технологічні досягнення не тільки вдома, але і у будь-якому іншому місці. Тому сьогодні люди можуть користуватися бездротовим Інтернетом в кафе, аеропортах, університетах та багатьох інших місцях.

У міру того як застосування комп'ютерів у світі зростає, "мізки" комп'ютера – процесори – зменшуються в розмірі. Комп'ютерні чіпи зайняли дев'яту строчку у списку технологічних інновацій. Сьогодні чіп, який уміщається на кінчику пальця, може зберігати велику кількість інформації.

Здатність зберігати великий об'єм інформації у мобільних телефонах або цифрових фотоапаратах (номер 10 у списку) робить технологічні новинки компактними.

Але у міру того, як інтернет-технології удосконалюються, також удосконалюються супроводжуючі їх віруси і спам (номер 20).

На зорі епохи Інтернету всесвітня павутина виглядала як рай, в якому не було змія. Але сьогодні ми повгрузали у проблемах, створених різними шахраями і вірусами в Інтернеті, що створили пастки, здатні вивести з ладу ваш комп'ютер і навіть вкрасти вашу особисту інформацію.

Як реакція на цю загрозу, з'явилася ціла індустрія по захисту користувачів комп'ютерів від спама і вірусів.

Технологічні інновації також змінили сферу розваг. Супутникове телебачення і радіо (номер 13) розширило можливості вибору для людей. Поява пульта дистанційного керування (номер 21) дозволила телеглядачам легко перемикатися з каналу на канал.

Був зроблений великий стрибок в технологіях відеоігор. На початку 80-х, в першу хвилю популярності відеоігор, була популярна гра, в якій маленький жовтий кружок (Рас Man) "заковтував" крапки на екрані комп'ютера. А сьогодні індустрія відеоігор має оборот 10 млрд доларів на рік, і випускаються реалістичні ігри, які запрошують гравців у фантастичні світи, у світ спорту і навіть на війну (номер 24 в списку).

У людей, охочих подивитися телепередачі або пограти в нові відеоігри, було бажання мати великі за розміром і кращі за якістю телеекрани. Технології задовольнили цю потребу – з'явилися плазмові телеекрани, телебачення високої чіткості HDTV і кінотеатри IMAX.

Багато які з інновацій, що змінили наше життя, з'явився у наукових лабораторіях. Учені розшифрували генетичний склад багатьох організмів (номер 7), що привело до розвитку біотехнології – науки про управління генетичним матеріалом організму.

Аналіз ДНК (номер 14) дозволив возз'єднувати дітей, що загубилися, і їх батьків після цунамі у Південно-східній Азії. Генетична експертиза дозволила американським поліцейським зловити серійну вбивцю з міста Вічіта штату Канзас, що зробив 10 вбивств протягом 30 років.

Нові технології змінюють спосіб розслідування злочинів і пошуку злочинців. Хоча технологічні інновації ще не так широко поширені в практиці роботи правоохоронних органів, як показано в телепередачах на кримінальну тему.

Біометрика – автоматизовані методи ідентифікації особи або перевірка ідентичності на основі фізіологічних або поведінкових характеристик (для цієї мети інформація про людину, така, як відбитки пальців і риси обличчя, перекладається у цифрову форму) – стала номером 16 у списку, клонування тварин – номером 22.

Зростання цін на нафту стало причиною посилення інтересу до двигунів на альтернативному паливі (номер 3). Найбільшою популярністю користуються гібридні автомобілі – автомобілі, в яких використовується не менше двох джерел енергії (звична електрика і бензин).

Деякі винаходи не пов'язані з новітніми технологіями, але також внесли вагомий внесок у зміну нашого життя. В їх числі – лампа денного світла, унітаз та душ. Вони спільно отримали номер 17 у списку.

У промисловому виробництві поява роботів дозволила виконувати роботу швидше і дешевше. Роботи, а також технології комп'ютерного моделювання, у виробництві одержали номер 23 у списку.

Номер 12 привласнили волоконно-оптичному кабелю – найтоншим скляним ниткам, по яких зображення та інформація передаються з кращою якістю, ніж по звичному кабелю і дротам. Волоконна оптика поліпшила якість телефонного зв'язку і дозволила розширити потужності телефонних мереж.

Розвиток технологій та Інтернету змінили здійснення нами фінансових операцій та користування банківськими послугами (номер 8 в списку).

"Стало дуже зручно – ви можете за допомогою Інтернету перевірити свій банківський рахунок, кредитну картку, свій фінансовий баланс, у будь-який час доби і в будь-який день тижня", – говорить Джім Сміт\Jim Smith, віце-президент компанії Wells Fargo, яка надає послуги в Інтернеті.

Розвиток військових технологій (номер 2) змінив спосіб ведення воєн. Супутники допомагають бомбам уразити мішень, роботи займаються розмінуванням мін в Іраку і обстежувати печери в Афганістані.

Хоча патент на лазерні технології (номер 6) був одержаний в 1960 році, ці технології дістали практичне застосування тільки багато років опісля, в медицині і в записі та відтворенні CD і DVD-дисків.

У дослідженнях космосу (номер 11) надпотужний телескоп Hubble дозволив нам побачити галактики, розташовані на відстані більше 12 млрд світлових років від землі. Автоматичні космічні кораблі приземлилися на Марсі.

Серед інших внесених у список інновацій акумулятор (номер 19), прогнозування погоди (номер 25) і скануючий мікроскоп, який дозволяє бачити в тривимірному зображенні крихітні об'єкти, наприклад, голову мухи.

Коментарі до статті:

Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під власним логіном.
Інформація
"Гості" не можуть коментувати дану новину.

Створити акаунт

Приєднуйтесь

Вконтакті Facebook Twitter Politiko Однокласники RSS 2.0 Форум Youtube

Наші банери

Український Незалежний Фонд Інноваційного Розвитку
Отримати код банеру

Реклама

Опитування

Хто змінить країну, хто здатний на інновації?

Влада
Бізнес
Вчені
Еліта
Молодь
Особистості
Пенсіонери
Ніхто і ніколи

Допомога УНФІРу

Допомога Українському Незалежному Фонду Інноваційного Розвитку
Зробіть свій внесок у спільну справу розвитку України! Кожен внесок є важливим!