Залучення грантів та міжнародної технічної допомоги для України Дивись детальніше! Молодіжний ресурсний центр України Дивись детальніше! Шлях до ВОЛІ Русі - України - звільни розум! Дивись детальніше!


» » Як не платити за опалення? Сонячний колектор + тепловий насос! Досвід киян:)

Як не платити за опалення? Сонячний колектор + тепловий насос! Досвід киян:)

Для свого будинку Тетяна купила українські колектори (їх виробляють в Запоріжжі). Імпортні трохи потужніші, але коштують вони приблизно вчетверо дорожче. А наші можна купити за ціною $ 500-800 за штуку. Тобто все «сонячне обладнання» обійшлося максимум у $ 8 тис. - це піввартості авто-малолітражки.

- Влітку сонячні колектори працюють, звичайно, ефективніше, вони повністю покривають всю потребу будинку в гарячій воді, ми підігріваємо її ще й для нашого домашнього басейну, - говорить Тетяна. Для дому без басейну вистачить і чотирьох колекторів. Взимку сонячні колектори, звичайно, не справляються. Тому сім'я Тетяни користується ще й так званим «теплом землі».

- Буряться свердловини, в них запускається земляний контур (це така «U-образна» труба), і по цій трубі «бігає» теплоносій, а саме пропілен. Він за допомогою розширює і стискає компресорів «забирає» тепло у землі і «віддає» його в будинок, передає Інфобуд . Теплоносій продається в будинок вже гарячим (+ 50 С). У цій технології земля використовується як акумулятор літнього тепла. Буріння свердловини і тепловий насос обійшовся в 170 тис. грн. Таких насосів в Україну поки не виробляють.
Але робити їх ми можемо легко!

Температуру в будинку можна регулювати. Господарі «актуального» будинку підтримують її на рівні 19*С, тому що повітря тепліше цієї температури шкідливе для легенів.

Тетяна переконує, що це дуже вигідно - один раз поставив, а все життя користуєшся і ні за що не платиш. Крім того, не викидаєш ніякої гидоти в атмосферу. Свій досвід облаштування будинку хохяйка не приховує, навіть створила свій сайт ernst.kiev.ua, де ділиться ним, виклала фото будівництва та всілякі схеми.

Тетяна Ернст вже чотири роки займається екологічним будівництвом. За цей час вона побудувала в Україну три «пасивних будинки» - крім свого, ще в Чернігові і Василькові.

Про актуальність подібних проектів не перший день говорять українські «зелені» - економічно вигідним може бути тільки те, що екологічно-безпечно!
За такими технологіями майбутнє, однак, ще не всі це розуміють.

Екологічно безпечні технології, як ці сонячні батареї, можуть використовувати не тільки окремі люди, а й підприємства. Навіть на рівні держави. Наприклад, налагодити виробництво тих же теплових насосів. Це допоможе створити додаткові робочі місця.

УНФІР-проект

Мітки: інновації

Коментарі до статті:

Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під власним логіном.
Інформація
"Гості" не можуть коментувати дану новину.

Створити акаунт

Приєднуйтесь

Вконтакті Facebook Twitter Politiko Однокласники RSS 2.0 Форум Youtube

Наші банери

Український Незалежний Фонд Інноваційного Розвитку
Отримати код банеру

Реклама

Опитування

Хто змінить країну, хто здатний на інновації?

Влада
Бізнес
Вчені
Еліта
Молодь
Особистості
Пенсіонери
Ніхто і ніколи

Допомога УНФІРу

Допомога Українському Незалежному Фонду Інноваційного Розвитку
Зробіть свій внесок у спільну справу розвитку України! Кожен внесок є важливим!