Залучення грантів та міжнародної технічної допомоги для України Дивись детальніше! Молодіжний ресурсний центр України Дивись детальніше! Шлях до ВОЛІ Русі - України - звільни розум! Дивись детальніше!


» » «Нова Східна політика» України - це стратегічний проект інноваційного розвитку

«Нова Східна політика» України - це стратегічний проект інноваційного розвитку

Шановні пані та панове!

По-перше, дозвольте подякувати Міжнародний фонд «Єдиний світ» за запрошення на конференцію і можливість виступити в контексті обговорення співпраці між Україною і ШОС. Дана тема як ніколи актуальна і конференція фонду без перебільшення проривна в часі, оскільки вперше, на мій погляд, з моменту незалежності Україна вибудовує свою «нову Східну політику» на основі прагматизму і реалістичного розрахунку без боязні бути звинуваченою в азіатчини і цивілізаційній неадекватності.

По-друге, оскільки тема нашої секції обговорює «Цивілізаційний діалог. Співпраця замість сутички цивілізацій», я свідомо відкладу геополітичне обґрунтування «нової Східної політики»України і сфокусуюся на інших аспектах цієї теми. Я розглядаю «Нову Східну політику» України як процес перегляду та вибудовування \ структурування нової парадигми співробітництва з країнами СНД, ШОС і групи БРІК.

По-третє, я хотів би конвертувати свої аргументи відносно життєвої необхідності взаємодії України і ШОС через стратегічне завдання - відтворення своєї ідентичності і життєстійкості майбутнього «проекту Україна».

У цьому контексті слід зазначити, що Україна та її політична еліта переживає сьогодні кризу ідентичності. У рамках нинішньої конференції вже говорилося, що кожен народ має відтворювати свою ідентичність, щоб не бути поглинутим іншими народами і державами. Ця проблема стає однією з основних у сфері національної безпеки країни. У пошуках своєї самоідентичності та самоствердження, ми 19 років незалежності бігли від управління «проектом Україна» з боку Москви, що не помітили, як трохи повністю не втратили незалежність і не віддали країну під зовнішнє управління Брюсселю та Вашингтону. Останні п'ять років зовнішнього управління США над Україною стали холодним душем і не принесли народу України очікуваних соціально-економічних дивідендів. Не сталося також переходу на більш високу ступінь соціально-економічного розвитку. Країна не стала членом НАТО і ЄС (і не стане в доступній для огляду перспективі), а зовнішнє управління Україною не передбачало «план Маршалла» для індустріального та інноваційного стрибка у ХХІ століття. Навпаки, стався ще більший процес деіндустріалізації економіки і вимирання села, народонаселення країни за наявності всього необхідного для життєдіяльності - неухильно скорочується. Україна опинилася на межі політичного, соціально-економічного та гуманітарного дефолту.

Серед української еліти все сильніше пробивається розуміння того, що інтеграція до Євросоюзу за формулою «за всяку ціну» загрожує продовженням згубного руйнування країни та парадигми «Україна - розвинена авіа-космічна держава з наявністю фундаментальної і розвиненої науки, здатної до чергового інноваційного стрибка, розвиненим машинобудуванням та атомної енергетикою, передовою освітою і самодостатнім для власного забезпечення агропромисловим комплексом». Саме небажання переважної більшості населення країни та еліти бачити Україну третьорозрядною африканської периферією та сировинним придатком Сходу або Заходу є рушійною силою стратегічного погляду на майбутнє країни.

Коментарі до статті:

Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під власним логіном.
Інформація
"Гості" не можуть коментувати дану новину.

Створити акаунт

Приєднуйтесь

Вконтакті Facebook Twitter Politiko Однокласники RSS 2.0 Форум Youtube

Наші банери

Український Незалежний Фонд Інноваційного Розвитку
Отримати код банеру

Реклама

Опитування

Хто змінить країну, хто здатний на інновації?

Влада
Бізнес
Вчені
Еліта
Молодь
Особистості
Пенсіонери
Ніхто і ніколи

Допомога УНФІРу

Допомога Українському Незалежному Фонду Інноваційного Розвитку
Зробіть свій внесок у спільну справу розвитку України! Кожен внесок є важливим!