Залучення грантів та міжнародної технічної допомоги для України Дивись детальніше! Молодіжний ресурсний центр України Дивись детальніше! Шлях до ВОЛІ Русі - України - звільни розум! Дивись детальніше!


» » Національний банк України хоче повністю заборонити дострокове зняття депозитів.

Національний банк України хоче повністю заборонити дострокове зняття депозитів.

Повернення вкладів відбуватиметься тільки у термін, визначений договором, або у разі настання непередбачуваних ситуацій, що вимагають від вкладника термінових грошових витрат (оплата лікування, відшкодування майнової шкоди, забезпечення захисту в суді тощо).

Також НБУ пропонує встановити, що у разі звернення вкладника з вимогою про видачу вкладу до настання дати, обумовленої договором строкового вкладу, банк здійснює виплату в термін до 30 днів з моменту звернення. Запропонований варіант може бути реалізований шляхом внесення змін до статті 1060 Цивільного кодексу України.

Таку пропозицію НБУ обумовлює тим, що збільшення обсягів банківського кредитування залежить в першу чергу від наявності у банків вільних кредитних ресурсів. Акумулюючи великі обсяги фінансових ресурсів банки мають змогу направляти їх на операційну чи інвестиційну діяльність суб'єктів господарювання, а також задовольняти поточні чи довгострокові потреби своїх клієнтів. Головними продуктами та послугами на фінансовому ринку, що надають банки, є кредитування суб'єктів різних секторів економіки.

Чинне законодавство не тільки не стимулює розвиток ринку довгострокових кредитів, а й навпаки, створює умови, за яких банкам економічно вигідно здійснювати короткострокове кредитування.

Наявність в цивільному законодавстві норми, яка надає вкладнику право в будь-який момент розірвати договір та забрати свій банківський вклад, не дає банку впевненості в тому, що залучені ним кошти перебуватимуть в його розпорядженні, а отже, у банку є великі ризики в разі фінансування довгострокових інвестиційних проектів.

Отже, законодавство фактично не стимулює видачу банками довгострокових кредитів. У той же час, на сьогодні для банків не встановлено термін, в який вони мають забезпечити видачу вкладу "на першу вимогу", і, відповідно, право вкладників на отримання коштів "на першу вимогу" залишається здебільшого декларативною нормою.

Як повідомлялося, приріст депозитів населення і підприємств перевищив очікування Нацбанку і МВФ на 22,3 млрд грн, тоді як кредитний портфель банків у III кварталі зріс менше, ніж прогнозувалося. Експерти вважають, що зниження депозитних ставок загальмує приплив коштів у банківську систему.

Темпи зростання портфеля депозитів банків у січні-вересні прискорилися до 20%, тоді як кредитів - до 0,5%, повідомляється в звіті НБУ про показники грошово-кредитного ринку. Обсяг внесків у вересні збільшився на 13,1 млрд грн, до 393,3 млрд грн, переважно за рахунок гривневих депозитів підприємств (+5,8 млрд грн) і валютних внесків населення (+4,5 млрд грн). Збільшити портфель виданих кредитів до 721,1 млрд грн банки змогли завдяки активнішому кредитуванню підприємств у гривні і валюті (+11,6 млрд грн).

Ці показники розходяться з прогнозами МВФ і Нацбанку, зафіксованими в липні в меморандумі між Україною і фондом. На початок жовтня приріст депозитів на 22 млрд грн перевищив прогнозовані 371 млрд грн, а обсяг кредитування не виправдав очікувань на 3,4 млрд грн (прогноз - 724,5 млрд грн). Більший приплив внесків зірвав на 18,8 млрд грн квартальний графік МВФ зі зростання грошової маси (зараз - 569,2 млрд грн).

Коментарі до статті:

Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під власним логіном.
Інформація
"Гості" не можуть коментувати дану новину.

Створити акаунт

Приєднуйтесь

Вконтакті Facebook Twitter Politiko Однокласники RSS 2.0 Форум Youtube

Наші банери

Український Незалежний Фонд Інноваційного Розвитку
Отримати код банеру

Реклама

Опитування

Хто змінить країну, хто здатний на інновації?

Влада
Бізнес
Вчені
Еліта
Молодь
Особистості
Пенсіонери
Ніхто і ніколи

Допомога УНФІРу

Допомога Українському Незалежному Фонду Інноваційного Розвитку
Зробіть свій внесок у спільну справу розвитку України! Кожен внесок є важливим!