Залучення грантів та міжнародної технічної допомоги для України Дивись детальніше! Молодіжний ресурсний центр України Дивись детальніше! Шлях до ВОЛІ Русі - України - звільни розум! Дивись детальніше!


» » Лідія Падалка: „політика інновацій” у підвищенні зайнятості населення.

Лідія Падалка: „політика інновацій” у підвищенні зайнятості населення.

Автор: Aryan 2 липня 2010
– Що означає „політика інновацій” у підвищенні зайнятості населення?

За вісім місяців 2010 року пройшли професійне навчання 3,1 тисячі безробітних (на 4,3% більше минулорічного показника). З них 1,7 тисячі підвищували кваліфікацію, стажуючись безпосередньо на робочих місцях, 521 особа навчалася за індивідуальними планами і програмами, 72 – з використанням модульних методик. Нині безробітні навчаються більше ніж за 30-ма професіями в навчальних закладах області та за її межами. Зокрема, ми плідно співпрацюємо з Кримським навчальним центром професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, викладачі якого на базі Чернігівського міського центру зайнятості впроваджують елементи дистанційної освіти. Ця нова форма навчання допоможе отримати професію тим безробітним, які проживають у віддалених районах області. Крім того, дистанційне навчання – це реальна допомога людям з обмеженими фізичними можливостями.

У цьому році відновлено надання одноразової допомоги безробітним для організації підприємницької діяльності. Це одна з пріоритетних програм служби зайнятості. Адже збільшення кількості самозайнятого населення суттєво сприяє зниженню напруги на ринку праці та зменшенню кількості безробітних. З початку року такою послугою служби зайнятості скористалася 151 особа.

З метою сприяння тимчасовій зайнятості, надання матеріальної підтримки безробітним, забезпечення у них мотивації до праці, передбачено подальше удосконалення механізму організації громадських робіт на основі підвищення їх соціального статусу, враховуючи потреби області. До участі в таких роботах протягом 8 місяців було залучено 5,8 тисячі безробітних осіб – на чверть більше показника 2009 року. На рівні районів та міст реалізується 57 спеціальних програм громадських робіт.

– Лідіє Василівно, на сьогодні актуальним залишається питання щодо працевлаштування молоді після закінчення навчальних закладів. Яку допомогу для них пропонує служба зайнятості?

– Так, тема працевлаштування молоді завжди була досить актуальною. Випускникам вищих та професійно-технічних навчальних закладів, які не мають досвіду роботи, важко конкурувати на ринку праці з досвідченими фахівцями. Перше робоче місце має стати прикладом і натхненням для молодого фахівця, не створюючи внутрішній бар’єр, а навпаки – розкриваючи весь потенціал та впроваджуючи накопичені знання.

Вже сьогодні діє запроваджений державою механізм забезпечення молоді, яка звернулася до державної служби зайнятості після закінчення навчального закладу, першим робочим місцем шляхом надання дотації роботодавцю. Нещодавно Кабінетом Міністрів було затверджено перелік з 57-ми професій та спеціальностей, за якими роботодавцям може надаватися дотація саме для працевлаштування молоді на перше робоче місце. Протягом липня-серпня 2010 року в області таким чином було працевлаштовано 63 випускники. Зокрема, 11 – на посади слюсарів з ремонту автомобілів, 9 – електрозварників ручного зварювання, 5 – трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва, 5 – штукатурів, а також слюсарі-ремонтники, муляри, кухарі, верстатники широкого профілю тощо. Ця робота продовжується і надалі...

Лідія Падалка, директор Чернігівського обласного центру зайнятості.

За матералами Інтернет-видання Високий Вал.

Коментарі до статті:

Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під власним логіном.
Інформація
"Гості" не можуть коментувати дану новину.

Створити акаунт

Приєднуйтесь

Вконтакті Facebook Twitter Politiko Однокласники RSS 2.0 Форум Youtube

Наші банери

Український Незалежний Фонд Інноваційного Розвитку
Отримати код банеру

Реклама

Опитування

Хто змінить країну, хто здатний на інновації?

Влада
Бізнес
Вчені
Еліта
Молодь
Особистості
Пенсіонери
Ніхто і ніколи

Допомога УНФІРу

Допомога Українському Незалежному Фонду Інноваційного Розвитку
Зробіть свій внесок у спільну справу розвитку України! Кожен внесок є важливим!