Залучення грантів та міжнародної технічної допомоги для України Дивись детальніше! Молодіжний ресурсний центр України Дивись детальніше! Шлях до ВОЛІ Русі - України - звільни розум! Дивись детальніше!


» » Бібліотеки України запрошують кожного скористатися новими можливостями

Бібліотеки України запрошують кожного скористатися новими можливостями

У результаті співпраці Міністерства культури і програми «Бібліоміст» у 2011 році ще 730 бібліотек по всій України стануть привабливішими для відвідувачів завдяки безкоштовному доступу до Інтернету та іншим інноваційним послугам.

У 2008 р. Міністерство культури України (МКУ), Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Українська бібліотечна асоціація (УБА) стали партнерами для впровадження програми «Бібліоміст». Програма покликана перетворити бібліотеки на сучасні громадські центри та підвищити роль бібліотек в українському суспільстві.

«Бібліоміст» – це чотирирічна програма, серед основних завдань якої – покращення доступу населення до інформації шляхом обладнання публічних бібліотек технікою; навчання бібліотекарів з метою підвищити якість послуг для відвідувачів; розвиток спроможності бібліотек представляти свої інтереси та отримувати необхідні громаді ресурси; а також формування у суспільстві розуміння ключової ролі бібліотек і необхідності їх підтримувати.

Після успішної модернізації більше ніж 200 публічних бібліотек протягом 2010 року, 18 лютого 2011 р. під час спільної прес-конференції за участю партнерів у Національному інформаційному агентстві «Укрінформ» програма «Бібліоміст» оголосила назви ще 730 бібліотек, які пройшли конкурсний відбір та які буде обладнано впродовж літа та осені 2011 р.

Список бібліотек-переможців доступний на веб-сайті програми «Бібліоміст».

Визначення переможців відбувалося, зокрема, за такими критеріями: чітке розуміння інформаційних потреб місцевої громади, орієнтованість на читачів, співпраця з ініціативними групами та громадськими організаціями, спроможність залучити підтримку з боку влади для реалізації проекту та інноваційність пропозицій використання обладнання та Інтернету. У кожному випадку місцеві органи самоврядування взяли на себе фінансування щомісячних витрат на оплату Інтернет-зв'язку для бібліотек. Регіональні органи влади ухвалили рішення про виділення додаткових коштів на ремонт бібліотечних приміщень та придбання нового обладнання.

Заявки, подані на конкурс, розглядала експертна оцінювальна комісія, до складу якої входили представники Міністерства культури України, УБА, провідних українських бібліотек, міжнародних та національних громадських організацій, які працюють у сфері розвитку громад, та IREX.

До 2013 р. у рамках програми «Бібліоміст» до 1600 публічних бібліотек України буде обладнано комп’ютерами з доступом до Інтернету. До комплектів техніки також входять сканери, принтери, веб-камери та навушники. Фахівці бібліотек, які долучаться до програми, пройдуть навчання у галузі новітніх технологій та бібліотечних інновацій на базі 25 тренінгових центрів, що функціонують у кожній області та АР Крим.

Підвищення кваліфікації дасть змогу бібліотекарям уповні обслуговувати потреби місцевого населення, зокрема навчатися новітнім технологіям, спілкуватися без обмежень, знаходити необхідну інформацію професійного та розважального характеру, впроваджувати власні ініціативи, тощо.

Програма «Бібліоміст» також заохочує бібліотеки ширше співпрацювати з громадськими організаціями та впроваджувати актуальні проекти відповідно до запитів відвідувачів.

У прес-конференції взяли участь: заступник Міністра культури України Вікторія Ліснича, директор програми «Бібліоміст» Матей Новак, директор Представництва Агентства США з міжнародного розвитку в Україні Джаніна Ярузельські, президент Української бібліотечної асоціації Ірина Шевченко.

Довідково:

«Бібліоміст» – це партнерська робота Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства культури України та Української бібліотечної асоціації, на підтримку якої Фундація Білла та Мелінди Гейтс надала грант на суму 25 мільйонів доларів США. Для сприяння досягненню цілей програми, корпорація Microsoft безкоштовно передасть публічним бібліотекам України програмне забезпечення на суму близько 4,4 мільйона доларів США.

IREX – це міжнародна неприбуткова організація, що адмініструє інноваційні програми для розвитку лідерського потенціалу з метою покращення якості освіти, посилення впливу незалежних ЗМІ та сприяння розвитку плюралістичного громадянського суспільства. З часу свого заснування у 1968 р., IREX поширила свою діяльність більше ніж на 100 країн світу, де працюють понад 500 фахівців.

Українська бібліотечна асоціація (УБА) – незалежна всеукраїнська громадська організація, що об'єднує на добровільних засадах колективних та індивідуальних членів, професійно пов'язаних з бібліотечною справою або зацікавлених у її розвитку. Основною метою діяльності УБА є всебічне сприяння розвитку бібліотечної справи і забезпеченню права читачів та споживачів інформації на якісне і своєчасне бібліотечне та інформаційно-бібліографічне обслуговування, а також захист соціальних та інших спільних інтересів членів УБА.

Американський народ, за посередництва Агентства США з міжнародного розвитку, надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу вже протягом майже 50 років. В Україні допомога USAID поширюється на такі сфери: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Починаючи з 1992 р., USAID надало Україні технічну та гуманітарну допомогу на суму 1,7 мільярда доларів, щоб зміцнити процеси демократичного розвитку, економічної реструктуризації та реформування соціального сектору в регіоні.

Заснована в 1975 р., корпорація Microsoft (Nasdaq “MSFT”) є світовим лідером у сфері програмного забезпечення, обслуговування та рішень, які допомагають людям і підприємствам повністю реалізувати свій потенціал.

КОНТАКТНА ОСОБА: Євгенія Амеліна, медіа-менеджер програми «Бібліоміст»
тел.: +380 44 586-2780,
+380 67 449-3174
yamelina@irex.ua

Коментарі до статті:

Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під власним логіном.
Інформація
"Гості" не можуть коментувати дану новину.

Створити акаунт

Приєднуйтесь

Вконтакті Facebook Twitter Politiko Однокласники RSS 2.0 Форум Youtube

Наші банери

Український Незалежний Фонд Інноваційного Розвитку
Отримати код банеру

Реклама

Опитування

Хто змінить країну, хто здатний на інновації?

Влада
Бізнес
Вчені
Еліта
Молодь
Особистості
Пенсіонери
Ніхто і ніколи

Допомога УНФІРу

Допомога Українському Незалежному Фонду Інноваційного Розвитку
Зробіть свій внесок у спільну справу розвитку України! Кожен внесок є важливим!